Aktualności

Co działo się u nas w tym roku .....

Subcategories

środa, 13 luty 2019

Sukcesy Gastronomów

„SUKCESY GASTRONOMÓW”

Uczniowie profili gastronomicznych, hotelarskich oraz Szkolne Koło Gastronomiczne aktywnie i często biorą udział w licznych konkursach- zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych. Za każdym razem odnoszą liczne sukcesy i godnie reprezentują szkołę. Pierwszy semestr był dla uczniów bardzo ciekawy: wiele wyjazdów, rywalizacji, miejsc na podium i akcji dobroczynnych, w których brali udział, tylko zaostrzyło ich apetyt na więcej. Pierwszy semestr rozpoczął się udziałem gastronomów w obchodach 100-lecia niepodległości w ramach festynu bronowickiego. Następnie odbyły się liczne konkursy: Arek Woźniak i Tobiasz Baluk zakwalifikowali się do półfinału konkursu Młodego Kreatora Sztuki Kulinarnej- Arek zajął IV miejsce! Arek Woźniak zdobył również pierwsze miejsce w Konkursie Kulinarnym w Grecji- „1st Mediterranean and Europe Nations Culinary Contest 2018”. Mateusz Pawlikowski i Mateusz Klimek zajęli III miejsce w II Lubelskim Konkursie Szkół Gastronomicznych Kuchnie Regionalne- Kuchnia Lubelska. Uczniowie profili gastronomicznych brali również udział w przygotowaniu kolacji historycznej- „Sceny weselne z Wyspiańskiego w Restauracji 2PiEr” oraz w akcji charytatywnej „Olimp- Kucharze Dzieciom”. W międzyczasie w szkole odbywały się liczne konkursy gastronomiczne, w których jurorami byli, między innymi: Agnieszka Filiks i Jean Bos. Uczniowie pokazali najwyższy poziom przygotowując potrawy na konkursy „Andrzejkowy Konkurs- Kolacja Włoska” czy „Jesień na talerzu”.


Images: 22
środa, 03 październik 2018

Spektakl Teatru Blaszany Bębenek

Nasza młodzież w dn. 3.10.2018 uczestniczyła w spektaklu Teatru BLASZANY BĘBENEK pt. "Zostań ze mną"

Przedstawienie odbyło się w sali gimnastycznej przy ul. Radziwiłłowskiej 3.

Spektakl ukierunkowany jest na problem dopalaczy, używek. Problem staje się ostatnio coraz bardziej popularny. Wielu młodych ludzi uważa, że sprawa dopalaczy czy innych używek istnieje tylko w telewizji, gdzieś daleko od nas, a żaden problem nie dotknie ich osobiście.

Dopalacze reklamowane są często jako bezpieczna alternatywa dla narkotyków i alkoholu. Mimo to, ich szkodliwe dla psychiki i organizmu działanie ciągle jest odkrywane. Coraz więcej młodych ludzi trafia do szpitala z objawami zatrucia, a pomimo walki z nielegalną sprzedażą są coraz bardziej dostępne. W naszym spektaklu ukazujemy skutki zażycia dopalaczy jak także jedną z przyczyn, poprzez którą młodzież po nie sięga. 

Nastoletni Paweł wiedzie normalne życie, któremu rodzice poprzez ciężką pracę zapewniają wszystko czego mu potrzeba. Nie zawsze potrafi to docenić, a od nauki ucieka w telewizję i zabawę. Początkowo z niechęcią, ale za namową otoczenia postanawia spróbować czym są dopalacze. To sprawia, że ten dzień skończy się inaczej niż wszystkie i odmieni życie pozostałych bohaterów przedstawienia.

Spektakl utrzymany jest w gatunku komediodramatu. Zastosowano w nim unikatową zmieniającą się scenografię imitującą trzy różne pomieszczenia. Wykonywane są też piosenki na żywo skomponowane specjalnie na potrzeby spektaklu, a całości towarzyszą melodię i dźwięki, dzięki którym można poczuć, że jest to prawdziwy spektakl teatralny. Przedstawienie obfituje w humorystyczne sceny, dzięki którym widzowie mogą wciągnąć się w historię głównego bohatera, a nawet samemu uczestniczyć w spektaklu. Podczas jednej ze scen wybrany przez aktora widz będzie mógł uczestniczyć w akcji i podzielić się swoją geograficzną wiedzą co urozmaica spektakl.


Images: 19